Fuar Genel Sektör — 27 Ocak 2017
İthal ürünlere getirilen ek vergi  ev tekstili üreticisine yaradı

Son alınan Bakanlar Kurulu Kararı ile ev tekstili sektörünün yabancı markalarla olan rekabet gücü arttırıldı. Bakanlar Kurulu; İthalat Rejimi Kararı’na Ek Karar’da değişiklik yaparak ev tekstili ürünlerine yüzde 20 oranında ek vergi alınmasını hükme bağladı. Bu sayede ev tekstili sektöründeki yerli üretici ithal ürünlere karşı rekabette avantaj sahibi oldu.

Dünyada ev tekstili sektörünün trend merkezi olarak kabul gören ve alanında dünyanın en büyük fuarı olma yolunda olan EVTEKS’i geçtimiz sene 39.089 yabancı olmak üzere 133.061 kişi ziyaret etti. T.C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB’in de desteklediği fuara, ABD, İran, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Hindistan, İtalya, İspanya, Romanya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gelen ziyaretçiler ev tekstili ürünlerine yoğun ilgi gösterdi.

EVTEKS’te yeni tasarım ürünlerle birlikte yanmaz kumaşlar, ısıyı tutan kumaşlar, toz ve leke tutmaz kumaşlar ve organik kumaşlar gibi çok sayıda teknik tekstil ürünü de sergilendi.

evteks

EVTEKS – 23. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) işbirliğiyle 16-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ev tekstili ile ilgili her türlü ürünün yer alacağı fuar; dünya ve Türkiye’den ev tekstili, döşemelik kumaş ve tül perde alanında söz sahibi büyük üreticilerin katılımıyla gerçekleştirilecek. EVTEKS, 160.000 m2 alanda dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçileri yaklaşık 2000 seçkin marka ile buluşturacak.

 

#İthalürün #ürün #evtekstili #EVTEKS #sektör #yenitasarım

Related Articles

PAYLAŞ

About Author

editor

(0) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>