Genel — 26 Mart 2015
Kişi sevdiği ile beraberdir

Taşkıran Mefruşat & Taç, Makro – Per ile çalışmaktan çok mutlu

“‘Melek eline denktir mabede sahip eller,

Göklerin sesini andırır ondaki diller;

 Dahası heyecanla köpürünce gönüller,

 Bu ses karşısında keser ötmeyi bülbüller…’

O her zaman evvelim sen oldun, ahir sen diyerek dostlarını sevdi, ahde vefa anlayışı ile dostlarından dualarını ve iyi dileklerini esirgemedi. Secdede yer yüzüne fısıldadı, oysaki; o an duaları gökyüzündeydi. Egosuz, çıkarsızdı hayat anlayışı. Bu gün bam telimizden bizi öyle bir vurdu ki; ılık esen meltem rüzgarları gibi içimize doldu her bir cümlesi… Perakendecilerin Kralı Taşkıran Mefruşat’ın sahibi, gönül dostu Aşır Taşkıran… Bir hak izdüşümü olan gönül şivesi ile o anlattı, biz dinledik. Üstadımız, Makro-per’in sahibi Bekir Kılıç için dualarda bulunmuştu, hem de; gönülden istemişti güzelliklerin hepsini… “Gönülden gönüle yol gizli gizli” onun duaları da gizliydi, çünkü o İç Anadolu terbiyesi ile yetiştirilmiş bir gönül dostuydu.

Aslen Kırşehir Kamanlı olan ve Ankara’nın Keçiören semtinde Kızlarpınar Caddesi’nde Perde ve Ev Tekstil perakendeciliği yapan meslektaşımız Aşır Taşkıran, Ankaralılara hizmet etmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Baba mesleği önünde saygıyla eğilen ve bu mesleği babasına ve ağabeyisine duyduğu vefa borcu için daha bir coşkuyla gerçekleştiren kıymetli ağabeyimiz Aşır Taşkıran, Gazi Üniversitesi mezunu olan sevgili oğlu Oğuzhan Bey ve çalışma arkadaşları ile mesleğimizin her bir zorluğunu göğüslemiş ve çocukluğundan bu güne neredeyse, yarım asıra yaklaşan meslek hikayesini gönüllerimize adeta, “tülün üstüne onbin, yirmibin vuruşlarla nakış dokur gibi nakşetti.” Memleketlisi, hemşehrilisi bozlak ustası, Bozkırın Tezenesi Rahmetli Neşet Ertaş’a sevgisi ile bilinen üstadımızın mağazası, bir Taç Evi’dir. Aynı zamanda bir Makro – Per satış noktasıdır. Saz çalarken, sazın tellerine vurulan mızrabın diğer adı tezene gibi, gönüllerimize vuran gönül dostumuz; ‘mühür gözlüsünü ellerden, esen yelden kıskanan, küstürülünce dönüp bir daha bakmayan’ gönlü ile Makro – Per’in Mağaza Müdürü Ercan Kılıç’ı, Makro – Per’in Ankara Bölge Sorumlusu Haluk Can’ı ve biz Perde Satıcıları Haber Portalı’nı mağazasında ağırlayarak meslek anılarını bizlerle paylaştı.

Makro -Per’in Yön. Kur. Başkanı Bekir Kılıç’ın Ankara Hasanoğlan’da temelini attığı fabrikasının “temel atma töreninde” dostunu yalnız bırakmayan ve bu girişimciliği için Kılıç’ı kutlayan; her zaman yanında olacağının sözünü veren meslektaşımız Aşır Bey, Makro – Per için dualarda bulundu. Bu arada Ercan Kılıç’tan yeni yaptırdıkları fabrika hakkında bilgiler alırken; Haluk Can’dan ise Makro – Per’in 81 ilin 75’ inde bulunduklarını ve Ege Bölgesinde lojistiği hızlandırmak için çok yakın zamanda İzmir’de bir şube hayata geçirme hazırlığı içerisinde oldukları bilgilerini alıyor ve bir dostun çatısı altında olma keyfini birlikte sürüyoruz. “Kişi sevdiği ile beraberdir” sözünü bir kez daha hatırlıyor; Bekir Kılıç’ın aramızda olamamasına rağmen; namaza niyet eder gibi, işine ettiği niyeti dile getiriyor ve bizim dualarımızın da kendisi için olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.

“Seher vakti, Kar yağar kar üstüne, Niye çattın kaşlarını, Evvelim sen oldun, İki büyük nimetim var, Öldürme beni, Acem kızı, Mühür gözlüm, Cahildim dünyanın rengine kandım, Hata benim suç benim, Küstürdün gönlümü” diyen Neşet Ertaş’ın hemşehrilisi gönül dostumuz, ağabeyimiz Aşır Taşkıran; “Bizim dualarımız da seninle…”

Related Articles

PAYLAŞ

About Author

editor

(0) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>