Fuar — 13 Ocak 2017
Messe Stuttgart fuarı büyüyor: Paul Horn Salonu yeni fırsatlar sunuyor ve yeni pazarlar açıyor

Fuar alanının genişletilmesi salon konseptinin optimizasyonunu mümkün kıldı.

Fuarın geliştirilmesinden sorumlu Sebastian Schmid: “Yeni salon kapasitemiz bize birçok fırsatlar sunuyor, R+T fuarını daha optimize ederek düzenlemek, katılımcı ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarına daha ayrıntılı olarak cevap verebilmek mümkün olacaktır” diyor ekliyor: “Yeni çerçeve şartlarını ve buna bağlı olanakları analiz etmek için bilinçli olarak bu konuya geniş zaman ayırdık. Sonuç olarak dört dörtlük bir çözüm geliştirdiğimizi düşünüyoruz.”

Konsept ile daha kaliteli platform

Genişletilmiş olan Batı Giriş Kapısı daha eşit bir ziyaretçi dağılımı sağlayacaktır.2020 yılından itibaren bu kapı direkt olarak tramvay durağına bağlanacaktır. Alfred Kärcher Salonu (Salon 8) ve Paul Horn Salonunda (Salon 10) sergilenecek kapı geçiş sistemleri kendine özel bir girişe sahip olacak ve eskiye göre daha kompakt bir yapı elde edilecektir. Stuttgart fuar alanının kısa ulaşım yolları ve yeni yapısı, güneşten koruma sistemleri tanıtımını daha da merkezileştirme ve kaliteli olarak genişletilmesini mümkün kılacaktır.

alan

Gastronomi ve otelcilik ürünlerinin de “merkezi” olacak

“Daimi katılımcıların” bulunduğu geleneksel salon yerleşiminde çok hissedilir bir değişiklik yapılmadan güneşten koruma sistemleri 2018 yılından itibaren 4 nolu salon ve Oskar Lapp Salonunda da (Salon 6) sergilenecektir. Sebastian Schmid: “Bu düzenlemede yeni hedef grupların kazanılması katılımcılarımız için önemli rol oynamaktadır” diyor. Böylece Oskar Lapp Salonu (Salon 6) bir sonraki R+T fuarında gastronomi ve otelcilik ürünlerinin de “merkezi” olacaktır. Sebastian Schmid ayrıca: “Geliştirdiğimiz bu konsept ile klasik R+T ziyaretçileri ile birlikte, gastronomi alanındaki yatırımlar için karar verme mercisinde olan ziyaretçilere de ulaşmak istiyoruz. Diğer uluslararası çaptaki firmalar ile birlikte Renson ve Weinor firmalarını da katılımcı olarak kazanmış bulunmaktayız. Bu firmalar yeni salondaki standları ile Stuttgart R+T 2018 fuarının çehresine yepyeni bir renk getireceklerdir” diyor.

Belçika merkezli Renson firmasının Genel Müdürü Paul Renson, iyi şekilde planlanmış salon tasarımını destekliyor ve ekliyor: “Yeni konseptin bir parçası olmaktan ve fuarın gelecekteki gelişimini birlikte aktif olarak tasarlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. R+T 2018 fuarının ziyaretçileri daha şimdiden standımız hakkında heyecan duymaya başlayabilir ve Renson firmasının tasarımlarını merakla bekleyebilir” diyor.

Köln merkezli Weinor GmbH & Co. KG firmasının Genel Müdürü Thilo Weiermann da firmasının fuara katılımı nedeniyle yakalayacağı yeni fırsatlar nedeniyle memnuniyetini dile getiriyor: “Standımızın yeni salonda bulunması nedeniyle fuar yönetimi ile işbirliği yaparak stand konseptimizi mükemmel şekilde uygulama fırsatını bulduk. Böylece Weinor firmasının yenilikçi gücünü ziyaretçilerimize aktarmamız daha ideal şekilde gerçekleşecektir.”

adam

İyi derecedeki ağ sistemi

Outdoor, Living, Ambiyans konuları bir sonraki R+T fuarında ön plana çıkacak olan konular olacaktır. Messe Stuttgart yönetiminin INTERGASTRA fuarı ile burada yenilikçi bir fuar düzenlemesi sonucunda optimal sinerjiler oluşturuluyor. Sebastian Schmid: “Bu fuar ile sadece aktif olarak işbirliği yapmayıp aynı zamanda mevcut ağ sistemi ve sektör Know-how bilgilerinden de faydalanmaktayız” diyor. R+T fuarının Stuttgart şehrinde geleneksel bir sektör buluşması olarak düzenlenmesi çerçevesinde bilinen özelliklerini daha da genişletiyor. Böylece pazarın ihtiyaç duyduğu konuları ele alarak başarılı şekilde geliştiriyor ve zenginleştiriyor.

RT_18_PM1_Hallenplan_engl

 

R+T ile yeni temaslar ve yeni impülsler

50 yıldan uzun bir süredir firmalar, dünyanın lider R+T Panjur, Kapı / Geçiş, Güneşten Koruma Sistemleri ihtisas fuarında, yenilikçi ürünlerini sergiliyor ve sektörün merkezi konuları hakkındaki çözümlerini sunuyor. Fuar süresince veya akşam saatlerinde düzenlenen kongre etkinliklerinde R+T fuarı, sektör temsilcileri ile bir araya gelme, bilgi alışverişinde bulunma fırsatları sunmakta ve uzmanlar arası görüşmeler için ideal bir platform oluşturmaktadır.

Düzenlenen çok sayıdaki forumlar ve ağ etkinliklerinde yeni temaslar kurma ve yeni impülsler edinme mümkün olmaktadır. Dünyanın lider fuarı olarak R+T fuarı aynı zamanda sektörün buluştuğu bir nokta, trent barometresi ve yenilikçilik platformudur.

a

BVRS – Bundesverband für Rollladen + Sonnenschutz e.V., BVT – Verband Tore und dem I TRS – Industrieverband Technische Textilien – Rollladen und Sonnenschutz e.V. birlikleri ile R+T fuarı, fuarın pazar odaklı gelişmesini sağlayan güçlü iş ortaklarına sahiptir. Örneğin ES-SO European Solar Shading Organisation ve ift Rosenheim gibi kurumlar R+T fuarına büyük destek veriyor ve çerçeve programını aktif şekilde düzenliyor.

2015 yılında Stuttgart’ta düzenlenen fuara dünyanın birçok ülkesinden 888 katılımcı (2012 yılında: 816 katılımcı) katılmıştı. İtalya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden gelen çok sayıdaki katılımcı ile birlikte 2015 fuarında, bugüne kadar R+T fuarında temsil edilmeyen İrlanda, Letonya, Malezya, Arap Emirlikleri ve Romanya gibi ülkelerden de katılımcı sayısında artış yaşanmıştır. Fuarı ziyaret eden 59.057 kişi de dünyanın birçok ülkesinden gelmiştir: Toplamda 131 değişik ülkeden ziyaretçi fuarı ziyaret etmiştir. Toplamda ziyaretçilerin yüzde 54′ü yurt dışından gelmiştir, bunun yüzde 79′u Avrupa ülkelerinden gelmiştir. R+T fuarını ziyaret eden ziyaretçiler, fuardaki yenilikleri ve trentleri ayrıntılı olarak keşfetmek için ortalama iki gün ayırdılar.

ortam

#MesseStuttgart #fuar #büyüyor #PaulHornSalonu  #yenifırsatlar #yenipazarlar

 

 

Related Articles

PAYLAŞ

About Author

editor

(0) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>