Genel — 09 Kasım 2014
PLICELL perde kumaşları

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

PLİCELL TEKSTİL SAN. ve TİC. A.Ş, sektörde 92 yılını tamamlayan BERTEKS TEKSTİL SAN. ve TİC.A.Ş‘nin yan kuruluşudur. PLİ- CELL şirketi, BERTEKS TEKSTİL üretimi kumaşlar ile patentli perde aksesuarlarını ve BENTHIN makine-aksesuarlarını bir araya getirerek, plise perde yapımında kullanılmak üzere satışını gerçekleştiren, plise perde üzerinde inovatif çalışmalar yapan bir kuruluştur. Ben de şirketin genel müdürü olarak görev yapmaktayım.

İmalatını ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahsedermisiniz?

PLİCELL perde kumaşları, tasarım aşamasından başlamak üzere, iplikten-plise işlemine kadar, dünyada ilk defa tüm üretim süreçlerinin tek bir üretim merkezinde gerçekleştiği, %100 yerli Berteks Tekstil üretimidir. Kalite standartları açısından ithal kumaşlar ile aynı, hatta birkaç basamak yukarda olup, sağladığı fiyat avantajı ve tedarik süreci ile sektöre ivme kazandıracaktır. Kullanım yerlerine göre PLİCELL perdeleri: Cam balkon perdesi ve Dekoratif perdeler olarak iki grupta değerlendirilebilir. Cam balkon perdeleri, 14 mm pile mesafesinin getirdiği balkon camı kanatları ile birlikte açılıp kapanma kolaylığı, alt-üst hareketi ile sağladığı fonksiyonel kullanımı, kolay montaj ve kolay temizleme özellikleri ile cam balkon perdesi olarak büyük yenilik getirmiştir. Cam balkon perdelerinde kullanılan perde aksesuarları PLİCELL patentli ürünlerdir. Cam balkon kumaş koleksiyonu, 5 farklı kalitede, 23 renk alternatifi ile satışa sunulmuştur. 20 mm plise perdeler ise, iç mekanlarda 150 farklı çalışma sistemi ile, ipli-kulplu-uzaktan kumandalı kullanımının sağladığı kolaylık, gece gündüz sistemi ile getirdiği farklılık ve perde uygulamasının yapılamadığı yerlere getirdiği çözümler ile hayatı kolaylaştıran perdelerdir. 20 mm plise koleksiyonu 33 farklı kalite ve 208 renk alternatifi ile oldukça geniş bir yelpazede satışa sunulmuştur. Koleksiyonda bulunan laminasyon kaplamalı kumaşlar ile black-out (ışık geçirmezlik), alüminyum püskürtmeli kumaşlar ile ışığı reflekte etme özellikleri tüketici ile buluşmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı satışlarınızdan bahseder misiniz?

PLİCELL’i plise perdede marka yapmak için yola çıktık ve öncelikle yurtiçi pazara ağırlık verdik. Eş zamanlı olarak yurtdışı pazarlarda tanıtım faaliyetlerimize başladık ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Koleksiyonlarımıza ilginin oldukça fazla olması, yurtdışı rakip ürünler ile karşılaştırıldığında aldığımız olumlu tepkiler, yurtdışı pazarındaki büyük potansiyeli bize göstermiştir. Bu doğrultuda koleksiyonumuz çok yeni olmasına rağmen Şubat 2015’de katılacağımız Stuttgart fuarına farklı teknik ve özellikte kumaşlar ile hazırlanmaktayız. Yurtdışı satışlarımızın da kısa zamanda yükselen bir grafik sergileyeceği görülmektedir.

Bayilik sisteminiz var mı? Varsa, bahseder misiniz?

Yurtiçinde bayilik sistemi ile büyümeyi hedefledik. Hali hazırda bölgelerindeki seçkin üreticiler ile Türkiye’nin dört yanında satışlarımız devam etmektedir. PLİCELL perdeleri pazarda tanındıkça yoğun bayilik talepleri almaktayız. Sektörde bilinen, istediğimiz alt yapıyı oluşturabilen ve aramızda öncelikle güven olgusunun geliştiği, PLİCELL markasını yukarıya taşıyacak firmaları bayilik sistemimize dahil etmekteyiz. Bayilerimizle periyodik teknik ve pazarlama eğitimleri düzenleyerek, aylık toplantılarımızı gerçekleştirerek ortak sinerji ve bilgi paylaşımları oluşturmaktayız.

Ar-Ge departmanınız var mı? Varsa ar-ge çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

AR-GE departmanımız olmazsa olmazımız. Plise perde üzerine inovatif çalışmalar yapan bir firma olduğumuz için, sürekli AR-GE faaliyetlerinde bulunmamız gerekli. Kumaşlar için yapılan AR-GE çalışmaları bir koldan devam ederken, perde aksesuarları-mekanizmalar ve çalışma sistemleri konusunda sürekli çalışmalar yapılmaktadır. Kumaşlarda, farklı teknik kumaşlar geliştirilmekte, yaşlandırma, açma-kapama testleri neticesinde farklı bitim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ergonomiye uygun yeni mekanizma sistemleri ve perde aksesuarları tasarımı, montaj kolaylığı sağlayacak yöntem ve teknikler, bilgisayar ortamında plise perdeye ait yazılımlar gibi birçok konuda AR-GE çalışmaları yapılmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında katıldığınız fuarlar hangileridir?

Fuar takvimimiz; 19-22 Kasım 2014 Hometex, 24-28 Şubat 2015 R+T Stuttgart, 11-14 Mart 2015 Kapı-pencere, 24-26 Mart R+T Shangai, 21-25 Nisan 2015 Yapı, 19-23 Mayıs 2015 Evteks.

Önümüzdeki dönemde yapacağınız yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Yeni mekanizma, aksesuar, elektrik motorlarının üretimini kendi bünyemizde gerçekleştirecek yatırımlar planlamaktadır.

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz herhangi bir konu varsa lütfen belirtiniz?

Perde sektörüne ev, ofis vb. her yere kolaylıkla uygulanabilecek son derece fonksiyonel bir ürün sunuyoruz. Perde uygulamasının yapılamadığı her pencereye alternatifli modeller ile perde yaparak, perdesiz pencere bırakmıyoruz. Çatı, tavan, üçgen, yamuk, yarım daire, daire şeklinde perde yapabilme kabiliyeti ile tam olarak çözüm perdesiyiz. Cam balkonda kendi geliştirdiğimiz patentli aksesuarlar ve yerli üretim kumaş ile ciddi fiyat avantajı sağladık ve Plicell markalı cam balkon perdesi ürünümüzle, ürün grubumuza devrim niteliğinde yenilikler getirdik. PLİCELL bu özellikleri ile sektöre adını yazdıracak büyük bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Related Articles

PAYLAŞ

About Author

editor

(2) Yorum

  1. Merhaba ben erzurumdan size yazıyorum kış bahçemin tavan ve duvar camlarına piliseli perde yapmak istiyorum bayi aracılığı olmadan direk sizden alabilirmiyim

  2. cam balkon imalatcısıyım balkon için pilese perde bayisi olmak istiyorum cep 05378710427 dahili 04222123332

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>