Fuar — 23 Aralık 2016
Ruslar altını, Araplar çiçeği sevdi

Home&Tex Fuarı’nı, yerli ve yabancı 22 bin 134 sektör profesyoneli ziyaret etti.

Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen Home&Tex Fuarı, CNR EXPO Yeşil­köy’de tamamlandı. Fuarı, 3 bin790’ı yabancı olmak üzere toplam 22 bin 134 sektör profesyoneli ziyaret etti. Firmaların fuara özel olarak hazırladıkları koleksiyonlar, hem iç piyasada hem de uluslararası yatırımcılar arasında beğeni topladı. Fuarda Arap ülkeler, renkli, çiçekli, empri­me baskılı ev tekstili ürünlerine ilgi gösterirken, Rusların tercihi de altın ve gümüş rengi tonları oldu. CNR Holding Kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tara­fından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Der­neği (TETSİAD) iş birliğinde gerçekleştirilen Home&Tex ‘Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı’ bu yıl 4’üncü kez düzen­lendi. Perdeden döşemelik kumaşa, yer kaplamalarından bornoza, havluya kadar ev tekstiline ve dekorasyonuna ait tüm ürünlerin bir arada sergilendiği Home&Tex Fuarı’nı, yerli ve yabancı 22 bin 134 sektör profesyoneli ziyaret etti. Home&Tex Fuarı, Rusya, Almanya, Fransa, İtalya, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere 96 ülkeden gelen alıcıları ağırladı.

fuar

Arap ülkeler, ev tekstilinde canlı renkleri tercih etti

CNR EXPO Yeşilköy’de 600 markanın katılımı ile düzenle­nen Home&Tex Fuarı’nda, firmalar tarafından fuara özel olarak hazırlanan koleksiyonlar hem iç piyasada hem de uluslararası yatırımcılar arasında beğeni topladı. Ev teks­tili ve dekorasyonunda tercihlerin bölgelere göre değişik­lik gösterdiğine dikkat çeken firmalar, ev tekstilinde iç piyasada krem, toprak, mavi renk tonlarının, Rusya’da altın ve gümüş rengi tonlarının, Arap ülkelerinde de dökümlü desenlerin, canlı renklerin tercih edildiğini belirttiler. Suu­di Arabistan başta olmak üzere Arap ülkelerinin cıvıl cıvıl emprime baskı bornozlara ilgisinin büyük olduğunu belir­ten Minteks Firması sahibi Özkan İrman, şöyle konuştu: “Fuara özel olarak, Avrupalı müşterilerimize ve iç piyasaya gideceğini düşünerek çok renkli, çiçek desenli, emprime baskı içeren koleksiyonlarımızı hazırladık. Ancak fuarda, renkli ve çiçekli bornozlarımıza en büyük ilgi Arap ülkele­rinden geldi.”

perde

Led ışıklı store perdeler

Endonezya, Cezayir, Fas, Libya gibi Müslüman ülkelerden gelen ziyaretçilerin fuarda, kadife seccadelere ilgileri bü­yük oldu. Home&Tex Fuarı’nda, TAÇ’ın trendleri ve yeni­likleri içeren perde ve ev tekstili koleksiyonları da beğeni topladı. TAÇ’ın içerisinde led ışıkları barındıran ve leke tutmaz store perdeleri fuarda dikkat çekti.

#Ruslar #altın #Araplar #çiçek #Ruslaraltını #Araplarçiçeğisevdi

 

Related Articles

PAYLAŞ

About Author

editor

(0) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>