Genel — 16 Mart 2017
Türk Barter faizsiz finans ve ticareti destekliyor

Türk Barter Genel Merkezi’nde gerçekleşen; “2016 Yılı Değerlendirme Toplantısı” Türk Barter Genel merkez ve şube yöneticilerinin iştiraki ile gerçekleşti. 2016 yılı hedef ve faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda 2017 yılı genel hedefleri de belirlendi.

Toplantıda, 2016′da yapılan çalışmaların yanı sıra 2017′de gerçekleştirilecek çeşitli proje ve çalışmalar değerlendirildi.

2016 yılını, hem ülkemiz hem de ekonomimiz açısından zor bir yıl olarak geride bıraktık. Uzun yıllardır ekonomimizde sağlanan istikrar ortamı varlığını korumasına rağmen yatırımlar olarak çalkantılı bir yıl oldu. Mali sıkıntılar firmaların en büyük problemi haline geldi. 2016 yılı, olağanüstü olaylara da sahne oldu. Terör odaklarının ve devlet içinde yuvalanmış paralel çetelerin darbe girişimi halkımız tarafından bertaraf edildikten sonra döviz silahı ile ekonomimizi manipüle etme çabasına girildi. Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile milyonlarca vatandaş dövizini bozdurup ekonomisine sahip çıkarak bu oyunu da savuşturmuş oldu. Ancak yine de dövizdeki dalgalanmalar firmalara çok büyük sıkıntılar yaşatıyor.

Barter sisteminin, tüm sektörlerden firmaları yakından ilgilendirdiğini ve firmalar için alternatif ticaret modeli olması sebebiyle son derece önemli olduğunu vurgulayan Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sırrı Şimşek konuşmasında şunları kaydetti: “2016 yılı her şirket için çok zor geçti. Biz Türk Barter olarak firmalara sağladığımız ekonomik destek paketleri ve mal kredileri ile can simidi olduk. Ayrıca borç yapılandırma hizmetimiz ile ekonomik sıkıntıya düşmüş olan firmalar, borçlarından kurtulup ticaretlerini genişletme fırsatı buldular.

Bugün, güvenli ve kaliteli hizmet anlayışımız ile hizmet verdiğimiz Türk Barter’a üye kuruluşlar, sistemin sağladığı avantajlar sayesinde mevcut ekonomik koşullara rağmen atıl kapasitelerini değerlendiriyor ve yeni pazarlara açılma imkânı elde ediyorlar. Üyelerimiz; turizm, tekstil, gayrimenkul, elektronik, mobilya, turizm, medya, sağlık, otomotiv, eğitim, gıda, lojistik, telekomünikasyon sektörleri ve daha birçok alanda on binlerce ürünün yer aldığı Barter Ortak Pazarı’nda ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Kısacası sistem mevcut tüm sistemlere karşı alternatif ticaret ve finans tekliflerinde bulunuyor.

Türk Barter faizsiz ekonomiyi destekliyor ve üyelerine faizsiz ticaretin kapılarını açıyor. Türk Barter Ortak Pazarı’nda sunduğunuz ürün ya da hizmetler ile ihtiyacınız olan ürün ya da hizmeti elde ediyorsunuz. Arz ettiği ürünün satışından daha fazla ihtiyacı olan firmalar, incelemeye alınıp kredi imkânı sağlanıyor. Böylece firmalar yaşadıkları ekonomik sıkıntıları; ticaretlerini büyüterek atlatıyorlar.

Sistematik ve etkin çalışma stratejimiz ile yeni üyeler kazanarak Barter Ortak Pazarını büyütmeye devam ediyoruz. 2016 yılını bütün olumsuz etkilere rağmen verimli bir şekilde geçirmiş bulunmaktayız. Türk Barter ailesi olarak bu yılki tüm hedeflerimizi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2017 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşma gayesiyle çalışmalarımızı sürdürecek; İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa, İzmir, Kayseri ve Konya’da bulunan 8 şubemiz ile Türkiye’nin lider barter şirketi olarak gücümüze güç katmaya devam edeceğiz. Yürürlüğe gireceğine inandığımız barter kanunu ile ekonomimizin daha iyi olacağına inanıyoruz.

#TürkBarter #DeğerlendirmeToplantısı #genel #finans

Related Articles

PAYLAŞ

About Author

editor

(0) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>